Ebben a bejegyzésben vendégszerzőnk, Varga Judit, a Juditu blog kreatív szerzője mutatja meg nekünk, hogyan alakítja át azt a szekrényt, amiben a legfontosabb eszközeit, kellékeit tárolja.
Korábbi bejegyzésemben már írtam arról, hogy az eszközeimet, szerszámaimat hogyan csoportosítom és miként tárolom jól átláthatóan. Most megmutatom azt a helyet, amit a lakásomban ezek elhelyezésére kiszemeltem.
Van egy kis közlekedőm az előszoba és a konyha között, aminek egyik oldala egy beépített szekrény (a másik oldalán a "mosókonyhám" található, valamint a vízóra, gázóra és az elektromos kapcsolótábla). Ezt a szekrényt a lakással együtt kaptam, a beköltözéskor csak belepakoltam a dobozaimat és a mindenféle tárolni való cuccokat, de eddig nem nyúltam hozzá.
Most viszont úgy döntöttem, hogy rendberakom, mert egyrészről a kinézetére is ráfér, másrészről szükségét érzem, hogy optimalizáljam azokhoz a tárgyakhoz, amiket benne tartok. A szekrény maga elég jó paraméterekkel rendelkezik: 1 méter széles, majdnem 3 méter magas, és 42 cm mély. Sajnos, rálóg az ajtónyílás tokjára, ami nem túl esztétikus látvány.
Belül méretre szabott, rétegelt lemez polcok vannak, amikre remekül lehet pakolni, de az elosztásuk (az egymástól való távolságuk) nem az igazi, és nem férek jól hozzá a dolgaimhoz. A gyakran használt festékeket (pl. falfestékek, zománcok, és sprayfestékek) is itt tárolom, persze, ahogy haladok a lakással, ezek száma valamennyire csökkenni fog, illetve lesz, amit majd leviszek a pincébe.
Az a tervem, hogy a szekrényt teljesen kibontom. A falat a sérült helyeken gletteléssel javítom, és egy fehér tisztítófestéssel az egészet felfrissítem. A felső polcokkal olyan nagy baj nincs, úgyhogy ezeket egyenként lefestem és visszahelyezem majd.
A lenti részen sokáig agyaltam, hisz minden egyes négyzetmilliméterét ki szerettem volna használni. Míg a fenti részt csak ritkábban, a lenti részt napi szinten használom, így fontos, hogy tényleg praktikus legyen. Az első gondolatom az volt, hogy konzolokkal és méretre szabott fenyő, vagy bútorlap polcokkal oldom meg a belső elosztást. De ez nem tűnt túl gazdaságos módszernek, és kicsit macerásnak is éreztem (sokat kell fúrni és szabni), így végül egy méretben passzoló fémpolc mellett tettem le a voksomat.
Természetesen ezt majd 1-1 csavarral a falhoz rögzítem, hogy stabil legyen. Ezen elférnek a barkács dobozaim, a gépeim nagy része és mellette a takarító eszközök is kényelmesen tárolhatók, mint pl. a porszívó és a felmosó, amik eddig minden egyes ajtónyitáskor kidőltek a szekrényből. Ezt egyébként a pontos mérereteket is figyelembe véve érdemes megtervezni egy kockás papíron, hogy tényleg mindennek tökéletes helye legyen.
A kibontott és újragondolt szekrényre előbb-utóbb kell majd egy szép ajtó is, de ennyire ne szaladjunk előre. Csak szép sorjában: a következő lépés tehát a bontás és a festés.