A fertőtlenítőszerek ölik meg vagy hatástalanítják a medence vizében rejtőző mikroorganizmusokat, az algákat, a gombákat, a baktériumokat, vagy a vírusokat. A legtöbb mikroorganizmus ártalmatlan az emberi szervezetre, de néhány közülük betegséget vagy fertőzést okoz.
Fertőtlenítésre leggyakrabban a klór vegyületeit használjuk. A fürdőmedence vizében olyan szabad aktívklór-tartalmat kell tartani, ami elpusztítja a fertőzéseket okozó mikroorganizmusokat, algákat, a fürdőzők egészségére azonban még nem ártalmas. Az ideális szabadklór-tartalom 1-1,5 mg/l.
Meleg vízű családi beltéri medencékhez vagy masszázskádakhoz bróm tartalmú fertőtlenítőszert használjunk. Ezek a klószereknél jóval stabilabbak, kevésbé bomlanak le magas vízhőfok esetén. A bróm tartalmú tabletta az uszodavíz tisztaságát védi a terjedő baktériumok, algák és gombák ellen.
A klórmentes vízkezelő szerek aktív oxigén segítségével végzik a fertőtlenítést. Elsősorban beltéri medencéknél használd, vagy ahol a klóros fertőtlenítés nem lehetséges.
Ezeknek az előnye, hogy abszolút szagtalanok, nem irritálják a bőrt és a szemet, alkalmasak az erősen elalgásodott medencék gyors kitisztítására.
(via)