Nem kell kertésznek lennünk ahhoz, hogy mesteri módon vágjunk sövényt. Ha néhány fontos szabályt betartunk, biztosan elégedettek leszünk a végeredménnyel.
Te is elképzelted már, hogy milyen jó lenne szimpla kerítés helyett dús, zöld, tökéletesre nyírt sövénysorral körbevenni a házadat? Most megmutatjuk, mire lesz szükséged a sövénynyíráshoz!
1. A szerszám.
Legyen hosszú nyelű, kézi, vagy motoros készülék, a Praktiker webshopjában nagy választékból találhatod meg a legmegfelelőbb sövénynyírót.
Íme néhány népszerű darab a motoros készülékeink közül, amelyet a képre kattintva meg is tudsz nyitni:
Aki pedig a kézi sövényvágóban bízik, annak sem kell csalódnia:
2. Szépen kigondolt forma
A sövényt alulról felfele nyírjuk, így az ágak a földre potyognak, nem pedig vissza a növényre. Fontos, hogy soha ne nyírjuk szabályos téglalapra a sövényt, fölül legyen mindig keskenyebb, mint alul, hiszen az alsó ágaknak is kell hogy jusson fény, ettől lesznek sűrűek.
3. Folyamatosan, gyakran törődjünk a sövénnyel!
A gyertyán, som, mezei juhar és egyéb lombos fás szárú növényt érdemes évente kétszer, nyáron és télen megnyírni. A tiszafa és tuja-féle örökzöldeket elegendő évente egyszer, nyár végén.
Milyen a jól nyírott sövény?
A tökéletes sövény összefüggő, átláthatatlan zöld falat képez, helyet nem foglal a kertben, viszont kiegészíti azt, sőr, helyettesítheti is az épített kerítést.
Még van idő felkészülni
A sövénytelepítés ideje ősszel van. Lássuk, miből lehet nyírott sövényt létesíteni!
Élősövényt alakíthatunk ki fagyalból, a zöld és vörös levelű sóskaborbolyából, de akár orgonából is. Ez utóbbi robusztusabb sövényt ad. Fontos tudnunk, hogy a rendszeresen nyírott és karbantartott sövények nem virágoznak vagy csak kevés virágot hoznak, illetve hogy a tujából vagy egyéb örökzöldből nyírt sövények télen sem veszítik el lombjukat. Ha pótolni szeretnénk az épített kerítést, neveljünk ezüstfüvet, gledícsiát, vagy narancsepret.